Hakkımızda

Kurucumuz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Raif Kara Ülkemizin bilinen en kapsamlı Gramofon ve Plak Koleksiyoneridir.

1986 Yılında başlayan ticari hayatımız kırtasiye ve hediyelik eşya konularını kapsamakta idi.

Değişen ve gelişen Dünyada ihtiyaçların ve zevklerin de değişmesi bizi müzik alanına da dahil etti. Yönetim Kurulu Başkanımız Raif Kara’nın bu konudaki bilgi birikimini plaksever müzik dostları ile buluşturmak amacı ile 2020 yılında ürün portföyümüze plak ve aksesuarlarını da dahil ettik.

Plaksesuar, müzik kültürümüzün en önemli mirası olan plaklar için koruma, temizleme ve sergileme ürünleri üretmekte pazarlamaktadır.

Plaksesuar gerek ev kullanıcılarının ve gerekse plak koleksiyonerlerinin ihtiyaçlarını gözeterek her duruma uygun ürün tasarlayıp imalatını yaparak plak dostlarının en özel anlarında yanlarında olma düşüncesi ile bu tip ürünlerin üretim ve  pazarlamasını  yapmaktadır.

Dünya müzik piyasasında ve Ülkemizde plak satışları hatırı sayılır bir oranda artmaya devam etmektedir. Böylelikle plaklarla birlikte plak muhafaza ve sergileme ürünlerine de ihtiyaç artmaya devam etmektedir.

Plaksesuar Ülkemizin bu konuda yerli üretim yapan ve ürün çeşitliliğini, özgün tasarımlı, dekoratif ve inovatif projeler ile arttıran ilk markaları arasındadır.

Plaksesuar 90 çeşidin üzerinde ürün çeşitliliği ile plaklarınızı korumak, temizlemek ve sergilemek için yaratıcı çözümler sunmayı sürdürmektedir.